menu >

trasa biegu

zapisz się

Biegniemy już 8 listopada 2020Pakiet startowy

Medal, koszulka, komin oraz czapka dla biegaczy
 
W tym roku zawodnicy, którzy wezmą udział w Międzynarodowym Kościańskim Półmaratonie im. dra Henryka Florkowskiego który odbędzie się 10 listopada 2019 roku, w pakiecie startowym znajdą między innymi koszulkę, komin oraz czapkę.
Pakiet startowy otrzymają zawodnicy, którzy zapisali się w I terminie. Tym, którzy zapisali lub zapiszą się na półmaraton po 30 września organizatorzy nie gwarantują pakietu startowego.
Wszystkim, którzy ukończą bieg na mecie wręczony zostanie medal. Tegoroczny projekt przedstawia budynek kościańskiego starostwa z biało-czerwoną flagą powiewającą na maszcie, na którego tle biegną zawodnicy – logo półmaratonu. Na jednej stronie medalu w okręgu tradycyjnie już umieszczony został portret patrona biegu dra Henryka Florkowskiego, natomiast po drugiej kopia pieczęci odnalezionej na dokumencie powiatowym – uchwale budżetowej z 6 marca 1928 roku. Dokument podpisał starosta Adam Narajewski. Pieczęć została odnaleziona na dokumentach znajdujących się w leszczyńskim Archiwum Państwowym. Poza orłem znajdują się na niej napisy: „Wydział Powiatowy” i „Powiat Kościański”. Zarówno ten element, jak i biało-czerwona flaga oraz szarfa w podobnej kolorystyce nawiązują do obchodzonego w tym roku przez Powiat Kościański jubileuszu 100 lat polskiej administracji powiatowej oraz 20 lat nowoczesnego samorządu powiatowego.
Medal oraz projekty gadżetów zaprezentowane zostały przez przedstawicieli komitetu organizacyjnego – E. Strzymińskiego, R. Talikadze, R. Bobkiewicza - podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wrześniu. W konferencji udział wziął także starosta kościański Henryk Bartoszewski.
Cały czas można zgłosić swój udział w półmaratonie oraz biegu towarzyszącym na 6,5 km.  II termin zapisów mija 15 października.
Zapisy na półmaraton TUTAJ.

Organizatorzy wykonawczy

Organizatorzy tytularni

Sponsorzy

Patronat medialny

XII Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego
realizacja: Studio Fabryka, strony internetowe